Hírek
2021. Augusztus 07. 07:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Idén is szerveznek tanszergyűjtést nagycsaládosoknak
Ismét tanszergyűjtő akciót indít a Nagycsaládosok Országos Egyesületével (NOE) közösen az Auchan.
A szervezők az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményükben azt írták: az áruházlánc tapasztalatai alapján a családok füzetet, írószert és papírárut évente akár többször is, iskolatáskát és tolltartót pedig két-három évente vásárolnak az iskolás gyerekeknek. Különösen nehéz a helyzete azoknak a családoknak, ahol több gyerek iskolakezdésére kell felkészülni.
Az Auchan Magyarország idén negyedik alkalommal kéri vásárlóit, hogy vegyenek egy-két termékkel többet, és a NOE segítségével ezek a tanszerek oda kerülnek, "ahol a legnagyobb szükség van rájuk". A tavalyi akcióhoz hasonlóan - a vállalati önkéntes programban - az áruházlánc munkatársai is segíthetik majd a gyűjtést.
A gyűjtés szeptember 11-ig tart, azt kérik, hogy a segíteni szándékozók az áruházakban kihelyezett iskolatáskában helyezzék el a felajánlott tanszereket.
Tavaly 65 ezer tanszerből 1700 többgyermekes családnak jutott iskolakezdési csomag - tudatták, hozzátéve: hasonló eredményeket várnak az idei akciótól is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt
Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását
2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app
Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Június 13. 14:00, szombat | Belföld
Németh Zsolt bírálta a Fidesz EU ellenes politikáját
Németh Zsolt: a Fidesz-kormány \"túltolta\" az Európa-ellenes politikát, a pártnak vissza kell térnie a polgári irányhoz.
2026. Június 13. 13:00, szombat | Belföld
Meteorológia: a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula
Míg a jelenlegi hőmérséklet inkább a májust idézi, a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

