Hírek
2014. Január 23. 18:34, csütörtök |
Helyi
Forrás: Oxygen Media
Holokauszt-emlékparkot építenek
Holokauszt-emlékpark épül május végére Mosonmagyaróváron. A mosoni zsidó temető bejárata elé tervezik az emlékparkot, amelyben egy 3-4 méteres átmérőjű gránit Dávid-csillag áll majd a tízparancsolat két kőtáblájával.
A 14 és fél milliós költségekből hatmilliót pályázaton nyertek el, a többit közadakozásból kívánják előteremteni. Az ehhez nyitott számlára az első 100-100 ezer forintot a hitközség elnöke és Mosonmagyaróvár polgármestere fizette be.

Dr. Nagy István polgármester az eseményen kiemelte, a mementók abban segítenek, hogy helyre tegyük a múltat, megjegyezve, abban bízik, hogy ez az emlékmű hozzájárul majd a lelkek megnyugvásához, hiszen a 600 zsidó deportálása és az 1800 sváb kitelepítése hetven év múlva is szemmel érzékelhető sebhelyeket hagyott Mosonban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2026. Január 30. 08:00, péntek | Életmód
Szép új világ: Humanoid robotok gyártásába kezd a Tesla
Két autómodell gyártását is leállítja a Tesla, hogy azok gyártosorait átalakítva humanoid robotokat gyártson. Évente akár 1 millió Optimus robot készülhet.
2026. Január 30. 07:07, péntek | Kék hírek
Kábítószer és alkohol hatása alatt állt a Romániában súlyos balesetet szenvedett görög kisbusz vezetője
Kábítószer és alkohol hatása alatt volt annak a Romániában balesetet szenvedett görög kisbusznak a sofőrje, amelyben hét ember vesztette életét - közölte csütörtökön az ügyben eljáró lugosi vádhatóság szóvivője.

