Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2012. Május 13. 07:03, vasárnap | Külföld
Forrás: STOP / MTI

Hetven éven át nem találták - egy munkás most belebotlott

Hetven éven át nem találták - egy munkás most belebotlott

Rendkívül jó állapotban fennmaradt, II. világháborús brit harci repülőre bukkantak a Szaharában Egyiptom nyugati felében.

A Kittyhawk P-40-es típusú gép 1942 júniusában zuhant le, azóta hevert háborítatlanul a homokon, senkinek nem akadt útjába 70 éven át. Nagy valószínűséggel egy 24 éves őrmester, Dennis Kopping vezette az egyszemélyes gépet. Feltehetően túlélte a zuhanást, és ejtőernyőjéből árnyékoló sátrat készíthetett magának, mielőtt nekivágott volna a sivatagnak, hogy kivergődjön belőle, ami azonban nem sikerülhetett, mert többé senki sem látta.

A roncs 300 kilométerre van a legközelebbi várostól, véletlenül fedezte fel Jakub Perka, egy lengyel olajipari munkás - adta hírül a The Daily Telegraph című brit lap.

MTI / STOP

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 27. 18:00, szombat | Külföld

Sári Zsolt: a magyar múzeumok jövőjét is érintő szakmai kérdésekről tanácskoznak az ICOM párizsi ülésén

A magyar múzeumok jövőjét is érintő, átfogó szakmai kérdésekről tanácskoznak a fennállásának 80. évfordulóját ünneplő Múzeumok Nemzetközi Tanácsa (ICOM) csütörtöki ülésén Párizsban

2026. Június 26. 20:00, péntek | Külföld

Csökkent a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában

Több mint egyharmadával csökkent az előző évhez képest a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában

2026. Június 26. 12:00, péntek | Külföld

Megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában

Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában.

2026. Június 26. 10:41, péntek | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: a Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll

A Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön