Hírek
2016. Február 02. 08:01, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Hétfőtől csak adószámmal rendelkező sofőr vezethet Uber-autót
Hétfőtől csak az a sofőr dolgozhat az Ubernek, aki az adószámát és adatait feltöltötte a cég platformjára - közölte az Index online hírportál hétfőn.
Kiemelték: a cég a januári budapesti taxistüntetésekre, valamint a magyar kormány elvárásaira reagálva dolgozta ki akciótervét, amely tartalmazza többek között, hogy február elsejétől az Uber rendszere minden egyes utazásról elektronikus, áfás számlát állít ki az autóspartner nevében.
Ez a számla megfelel a magyar előírásoknak - tették hozzá.
Az online hírportál információi szerint a cég akciótervében arra is rámutatott, hogy az Uber rendszerében nincs feketefuvar, hiszen a szolgáltatás használata készpénzmentes, az Uber-sofőrök bevételeiket magyarországi bankszámlájukra utalva kapják meg.
Továbbá a cég azt is hangsúlyozta, hogy aki igénybe veszi az Uber szolgáltatását, annak biztosítása is van, ugyanis 5 millió dollár, közel másfél milliárd forint értékű felelősségbiztosítás fedez minden uberes utazást - olvasható az Indexen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 13. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Balázs: egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság
Egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság - értékelte a korábbi kormánypártok választási vereségét Orbán Balázs volt kampányfőnök szerdán a Patriótának adott interjújában.
2026. Május 13. 07:21, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: a Tisza-kormány a nemzet és nem a miniszterelnök szolgálója lesz
2026. Május 13. 07:20, szerda | Belföld
Megalakult a Tisza-kormány
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
2026. Május 13. 07:15, szerda | Belföld
Magyar Péter a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót
Magyar Péter miniszterelnök a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót kedden este a Facebook-oldalán, megjegyezve, hogy ez Pintér Sándor eltitkolt 100 milliárdos luxusminisztériuma.
