Hírek
2017. Szeptember 07. 07:24, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Három településen lesz időközi választás vasárnap
Három településen lesz időközi önkormányzati választás vasárnap: Algyőn polgármesterre és képviselőkre, Hermánszegen és Pakson polgármesterre szavazhatnak.
A Csongrád megyei Algyőn azért kell időközi választást tartani, mert május 31-én a képviselő-testület feloszlatta magát. A polgármesteri posztért négyen indulnak: Barna Zoltán (Magyar Környezetvédők Pártja), Budai László (Magyar Munkáspárt), a községet jelenleg irányító Molnár Áron és Roczkó András (függetlenek). A nyolc képviselői helyre 26 jelölt pályázik; a Magyar Munkáspárt kettő, a Magyar Környezetvédők Pártja egy jelöltet állított, a többiek függetlenként indulnak. A nagyközségben 4400-an jogosultak választásra.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Hermánszegen azért tartanak időközi választást, mert Badar László (Fidesz-KDNP) polgármester júniusban elhunyt. A tisztségért hat jelölt indul: Badar Attila, Badar Csaba, Bakosné Kiss Judit Erzsébet, Győrfi Erzsébet, Katona Barnabásné (függetlenek) és Nagy István Béla (Magyar Munkáspárt). Hermánszegnek 228 választásra jogosult lakosa van.
A Tolna megyei Pakson azért lesz időközi voksolás, mert a 2014-ben a Néppárt jelöltjeként polgármesterré választott Süli János összeférhetetlenség miatt május 31-ével lemondott tisztségéről, miután Áder János köztársasági elnök április 26-án kinevezte a paksi atomerőmű két új blokkjának tervezéséért, megépítéséért és üzembe helyezéséért felelős tárca nélküli miniszterré. A tisztségért négy jelölt indul: Kerezsi László (Magyar Munkáspárt), Medveczki Zoltán (Magyar Környezetvédők Pártja), Mezősi Árpád György (független) és Szabó Péter (Fidesz-KDNP-Paksi Lokálpatrióták). A 15 844 választásra jogosult paksi polgár 17 szavazókörben voksolhat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 13. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Balázs: egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság
Egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság - értékelte a korábbi kormánypártok választási vereségét Orbán Balázs volt kampányfőnök szerdán a Patriótának adott interjújában.
2026. Május 13. 07:21, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: a Tisza-kormány a nemzet és nem a miniszterelnök szolgálója lesz
2026. Május 13. 07:20, szerda | Belföld
Megalakult a Tisza-kormány
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
2026. Május 13. 07:15, szerda | Belföld
Magyar Péter a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót
Magyar Péter miniszterelnök a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót kedden este a Facebook-oldalán, megjegyezve, hogy ez Pintér Sándor eltitkolt 100 milliárdos luxusminisztériuma.

