Hírek
2025. Május 27. 10:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Hankó Balázs: 11 klasszikus zenei szervezettel kötött megállapodást a kormány

Tizenegy nemzeti minősítésű klasszikus zenei szervezettel kötött megállapodást a kormány a következő öt évre - jelentette be a kultúráért és innovációért felelős miniszter hétfőn Gödöllőn.
Hankó Balázs kiemelte, hogy "a biztonságos és jövőbe mutató" megállapodás kiszámítható finanszírozást biztosít majd a támogatott szervezeteknek, és az öt év lejárta után meghosszabbítható lesz.
Tavaly a 11 szervezet 7,7 milliárd forint, idén pedig 8,8 milliárd forint támogatást kapott összesen, a megállapodás értelmében pedig a következő öt évben is legalább ennyi forrást biztosít majd a kormány
- mondta a miniszter.
Hankó Balázs úgy fogalmazott, Magyarország a klasszikus kultúra és zene őrhelye, a kormány pedig elkötelezett az igényes, értékőrző kultúra mellett.
Hozzátette, hogy a magyarok szeretik is a klasszikus zenét, ezt bizonyítja, hogy minden második magyar évente részt vesz legalább egyszer egy komolyzenei koncerten, amelyből évente hétezret rendeznek országszerte.
Várdai István csellóművész, a bécsi Zeneakadémia cselló tanszékének vezetője, a Liszt Ferenc Kamarazenekar művészeti vezetője történelmi jelentőségűnek nevezte az új támogatási rendszert, amely nemcsak anyagi stabilitást jelent, hanem olyan jövőképet biztosít, amelyre régóta vártak a zenei szervezetek.
A klasszikus zenei életben hosszútávú tervezésre van szükség, hiszen egy-egy koncertszezon, turné vagy együttműködés formálódásához évek kellenek, de a közönségkapcsolatok és a tehetséggondozás kiteljesedéséhez is nélkülözhetetlen a biztos háttér - mutatott rá.
Vashegyi György karmester, a Purcell Kórus és az Orfeo Zenekar alapítója, a Nemzeti Filharmonikusok főzeneigazgatója szintén kiemelte, mennyire fontos a zenei életben a hosszútávú tervezhetőség, és örömtelinek nevezte, hogy vidéki együttesek is támogatáshoz jutnak a megállapodásnak köszönhetően.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál
A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.
2025. Június 08. 09:09, vasárnap | Belföld
A viharjelzés követésére hívja fel a figyelmet a Balatonnál vasárnap a meteorológia
2025. Június 08. 09:08, vasárnap | Belföld
Lázár János: teljes összegű kártérítést fizet a MÁV-csoport a balatoni vonal szombati károsultjainak
2025. Június 08. 09:07, vasárnap | Belföld
Meteorológia: vasárnap hőségzáró hidegfront érkezik erős, viharos széllel
Az idei első hőhullámnak lassan vége, a vasárnap érkező markáns hőségzáró front a felfrissülés mellett erős, viharos szelet és zivatarokat is hoz - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.