Hírek
2010. Július 23. 11:00, péntek |
Helyi
Forrás: Nyugathír
Hamis Rubik-kockákat foglaltak le a pénzügyőrök Győr-Moson-Sopronban
Hamis Rubik-kockákat foglaltak le a pénzügyőrök Rajkánál. A Vám- és Pénzügyőrség munkatársai egy cseh kamiont ellenőriztek, amely egy kínai feliratú konténert szállított Olaszországba. A papírok ellenőrzése során pedig felmerült
A 2,5 millió forint értékű, silány minőségű terméket lefoglalták és áru hamis megjelölése miatt eljárást indítottak ismeretlen tettes ellen.
Az ügyben áru hamis megjelölése bűncselekmény megalapozott gyanúja miatt indult eljárás - tájékoztatta a Kék Dunát a Vám-és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága.
A Rubik kockát egyébként 1975-ben találta fel Rubik Ernő, de már 1980-ban legyártották az első hamisítványokat Tajvanon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 06. 08:51, szombat | Sport
Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat
A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
2025. December 06. 08:50, szombat | Sport
Kós Hubert győzött 100 méteres hátúszásban a US Openen
Kós Hubert nyerte a 100 méteres hátúszás pénteki döntőjét a texasi Austinban zajló US Openen.

