Hírek
2018. Május 02. 11:56, szerda |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Hamis plüssfigurákat foglaltak le a budapesti repülőtéren
Az adóhatóság pénzügyőrei mintegy 800 hamis Minecraft védjeggyel ellátott plüssfigurát foglaltak le Budapesten a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel.
A lefoglalt termékekről szakértő megállapította, hogy hamisítványok, ezért az adóhatóság elrendelte a plüssfigurák megsemmisítését, amelyhez a jogtulajdonos és a küldemény címzettje is hozzájárult.
A közlemény szerint a pénzügyőröknek a küldemények ellenőrzésekor egy 141 kilogrammos, Kínában feladott csomag lett gyanús, amely 9 dobozból álló, megközelítőleg 800 Minecraft védjeggyel ellátott plüssfigurát rejtett.
A NAV az MTI érdeklődésére közölte, hogy az adóhatóság folyamatosan vizsgálja a repülőtér áruforgalmát.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 13. 07:21, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: a Tisza-kormány a nemzet és nem a miniszterelnök szolgálója lesz
2026. Május 13. 07:20, szerda | Belföld
Megalakult a Tisza-kormány
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
2026. Május 13. 07:15, szerda | Belföld
Magyar Péter a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót
Magyar Péter miniszterelnök a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót kedden este a Facebook-oldalán, megjegyezve, hogy ez Pintér Sándor eltitkolt 100 milliárdos luxusminisztériuma.
2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld
Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek
A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.

