Városlista
2026. július 29, szerda - Márta

Hírek

2011. November 10. 07:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mno.hu

Ha nincs befektető, csődbe mehet a Malév

Ha nincs befektető, csődbe mehet a Malév

Fellegi Tamás fejlesztési miniszter Kínába utazott, ahol – többek közt – a Hainan légitársaság vezetőivel is találkozik.

Ezen a megbeszélésen valószínűleg szóba fog kerülni a magyar légitársaság, ugyanis ha záros határidőn belül nem lesz új tulajdonosa a Malévnak, akkor csődbe mehet a cég – írja csütörtöki számában a Magyar Nemzet.

A magyar állam tavaly vette meg az orosz állami Vnyesekonombanktól a Malévot és azóta finanszírozza. Az EU csak átmeneti időre és meghatározott céllal engedélyezi egy uniós piacon működő cég támogatását. Ennek apropóján az uniós döntéshozók elmarasztalhatják hazánkat. Viszont, ha nincs állami támogatás, akkor az eladósodott cég csődbe megy.

A közelmúltban a fejlesztési miniszter utalt rá, hogy elérhető közelségben van a megegyezés egy kínai befektetővel. A magas kerozinárak és a gazdasági válság miatt lelassult az egyeztetés, de ez nem változtathat azon a helyzeten, hogy a magyar légitársaságnak szakmai befektetőt kell találnia. A Malév esetleges csődje beláthatatlan következményekkel járhat Ferihegyen – írja a Magyar Nemzet.

Címkék: csőd, eu, malév

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld

Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel

Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.

2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament

Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.

2026. Július 28. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak

A képviselők megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén.