Hírek
2013. Február 28. 00:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: Oxygen Media
Gyakorlat az állatkertben
Társtanszék létrehozásáról döntött a Nyugat-Magyarországi Egyetem agrártudományi kara és a győri Xantus János állatkert. A hallgatók gyakorlataikat tölthetik az egzotikus állatok között.
Együttműködési megállapodást írt alá a Nyugat-Magyarországi Egyetem agrártudományi kara és a Győri Xantus János állatkert. Dr. Schmidt Rezső az egyetem dékánja elmondta, hogy több olyan képzésük is van, ami az állatokkal foglalkozik, ezért jó, hogy partnerre találtak a győri állatkertben. Az elméleti ismeretek mellett nagyon fontos a gyakorlat elsajátítása is. Az állatkertben a hallgatók maguk dönthetik el, hogy milyen állatfajjal szeretnének foglalkozni. A kiválasztott állatoknál a teljes munkafolyamatot végigkövethetik.A Xantus János állatkertben több mint 100 állatfaj 600 egyede él. A diákok számára a Magyarországon nem őshonos állatok kiváló lehetőséget nyújtanak ismereteik bővítésére.Az állatkert nagy méretéből adódóan, akár 10-15 diákot is tud fogadni félévenként.. A kiemelkedő tanulmányi eredménnyel rendelkezőknek, az iskola elvégzése után akár munkahelyet is kínálhat az intézmény.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld
Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk
Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.
2026. Február 01. 12:00, vasárnap | Sport
Női vízilabda Eb - Közel az elődöntőhöz a magyar válogatott
A magyar női vízilabda-válogatott 5-4-re kikapott a címvédő holland csapattól a funchali Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában, az egygólos vereséggel azonban elődöntőbe jut, ha vasárnap győz az izraeliek ellen.
