Hírek
2025. Április 02. 07:42, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Gázkitermelési érdekeltségeket vásárolt a Mol
A Mol megvásárolta a az O&GD Endrőd környéki gázmezőit és az ehhez kapcsolódó infrastruktúrát - közölte a Mol kedden az MTI-vel.
A mintegy ezer négyzetkilométeres területen 29 szénhidrogén-termelésre kiképzett kút található, a napi termelés körülbelül 1000 hordó egyenértéknyi.
A bányatelkek hosszabb távon is kulcsszerepet tölthetnek be a belföldi energiaellátásban, mert kutatási lehetőségeket kínálnak. A megállapodás megfelel a vállalati stratégiának, amely a szénhidrogén-termelésre és az energiabiztonságra összpontosít - írták.
A társaság a közlemény szerint bízik abban, hogy
a Békés vármegyei gázmezőkkel fellendítheti a belföldi kitermelést és megerősítheti az ország energiafüggetlenségét.
Mol csaknem 1300 kőolaj- és földgázkutat üzemeltet jelenleg Magyarországon, és 150 milliárd forintot fektet be itt a kőolaj- és földgázkitermelésbe a következő 3 év során.
A cégcsoport tavaly a belföldi termelésből 600 ezer tonnával a kőolaj 47 százalékát, másfél milliárd köbméterrel pedig a földgáz majdnem 80 százalékát biztosította, teljes kitermelési portfóliójában Magyarország aránya a legjelentősebb csaknem 40 százalékkal.
A Mol és az O&GD évek óta együttműködik, 2024-ben közös munkájuk eredményeként Tura közelében fedeztek föl kőolajlelőhelyet - írták.
A korábbi közleményük alapján az endrődi gázmező adásvételéről 2024 decemberében állapodtak meg.
Az O&GD a holland Sand Hill Energy leányvállalata, 2013-as alapítása óta számos gázlelőhelyet fedezett föl Magyarországon, három kutatási koncessziójukban a Mol 49 százalékos részesedéssel rendelkezik
- olvasható a vállalati honlapon.
A Mol a BÉT prémium kategóriás kibocsátója, részvényei hétfőn 2930 forinton zártak, árfolyamuk egy éven belül 2558 és 3090 forint között változott.
A kép csak illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 22. 10:07, hétfő | Belföld
A hét elején még párás, ködös idő várható, de karácsonykor eső érkezik
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld
Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben
Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.
2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti
Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti

