Városlista
2025. június 23, hétfő - Zoltán

Hírek

2012. Február 21. 14:11, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Gazdasági megfontolások is indokolták a Gripen gépek szerződés módosítását

Gazdasági megfontolások is indokolták a Gripen gépek szerződés módosítását

Magyarország légterének védelméhez, így szuverenitásának biztosításához szükség van korszerű vadászgépekre – ezt mondta Hende Csaba a Parlamentben.

A honvédelmi miniszter interpellációra adott válaszában a Magyar Honvédség Gripen vadászrepülő-képességével kapcsolatban fogalmazta meg a kormány álláspontját.

Hende Csaba válaszában leszögezte, hogy a Gripen, az egyik legjobb minőségű gép a piacon, mutatja ezt a NATO líbiai beavatkozása kapcsán elért siker, vagy a nagyfokú kereslet más európai országok részéről a beszerzésére, bérletük meghosszabbítására. A szerződés módosításával kapcsolatban leszögezte: gazdasági megfontolások és katonai képesség növelése indokolta azt. A módosítás eredményeként a vadászgépek további tíz évre biztosítják hazánk légtérvédelmét, valamint nem kell több bérleti díjat fizetnünk. Sőt 2016-ig lényegesen kevesebbet költünk erre, mintha azt a 2003-as szerződés módosítása szerint kellett volna tennünk.„ A módosított szerződés mintegy hatvanhárom milliárd forint megtakarítást eredményez, mely könnyebbséget jelent a jelenlegi, és az elkövetkező kormány számára is” – mondta Hende Csaba.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 23. 07:06, hétfő | Belföld

Megújul a pápateszéri Kurali-malom

2025. Június 23. 07:05, hétfő | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: jönnek a harctér rettegett sárkányai

Jönnek a harctér rettegett sárkányai! 56 új Gidrán erősíti majd a Magyar Honvédséget - írta a honvédelmi miniszter vasárnap a Facebook-oldalán.

2025. Június 23. 07:03, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát

Az iráni-izraeli háború eszkalálódása Magyarországra is kihat! Megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát

2025. Június 21. 09:11, szombat | Belföld

Aldi baromfivirslit hívtak vissza allergén jelenléte miatt

Az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt. kezdeményezte a Baromfivirsli csirkemellel 280 g termék visszahívását, mivel az tejallergént (sajt) tartalmazhat