Hírek
2019. Április 15. 18:02, hétfő |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Figyelmeztető sztrájk lehet szerdán a légiforgalmi irányítóknál
Kétórás figyelmeztető sztrájkot tart a szakszervezet a HungaroControl Magyar Légiforgalmi Szolgálat Zrt-nél szerdán, ha addig nem születik megállapodás a felek között.
A munkabeszüntetés a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér induló és érkező forgalmát, valamint a Magyarország felett átrepülő forgalmat is érintheti, kisebb késéseket eredményezhet - közölte a társaság az MTI megkeresésére.
Kiss Anita szóvivő tájékoztatása szerint a távol- és közelkörzeti, valamint torony irányítókat képviselő CONTROL Magyar Légiforgalmi Irányítók Szakszervezete hirdetett sztrájkot, velük folynak a tárgyalások. Amennyiben ezek sikertelenül zárulnak, úgy szerdán két órán keresztül lesz munkabeszüntetés - tette hozzá.
Az európai légiforgalmi áramlásszervező Eurocontrol pilótáknak kiadott hivatalos értesítése szerint a munkabeszüntetés 11 és 13 óra között várható, ennek idején Budapesten 15 gép landolását tudják megoldani, az átrepülő forgalomban pedig óránként 46 gépet tudnak majd kezelni. A szintén a HungaroControl által irányított koszovói légtér forgalma zavartalan lesz.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 13. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Balázs: egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság
Egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság - értékelte a korábbi kormánypártok választási vereségét Orbán Balázs volt kampányfőnök szerdán a Patriótának adott interjújában.
2026. Május 13. 07:21, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: a Tisza-kormány a nemzet és nem a miniszterelnök szolgálója lesz
2026. Május 13. 07:20, szerda | Belföld
Megalakult a Tisza-kormány
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
2026. Május 13. 07:15, szerda | Belföld
Magyar Péter a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót
Magyar Péter miniszterelnök a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót kedden este a Facebook-oldalán, megjegyezve, hogy ez Pintér Sándor eltitkolt 100 milliárdos luxusminisztériuma.

