Hírek
2013. Január 17. 00:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: Oxygen Media
Fejlődik Mosonudvar
A Győr-Moson-Sopron megyei települések közül Mosonudvaron a második legmagasabb az egy főre jutó helyi adó bevétele. Jelenleg az infrastruktúra fejlesztése a legfontosabb cél a faluban.
Közel 2 éve vált el Mosonudvar Mosonmagyaróvártól. Győr-Moson-Sopron megyében ezen a településen a 2. legmagasabb a helyi adóbevétel. Az elmúlt 15 évben komolyabb munkálatok nem zajlottak a községben, ezért ennek a pénznek meg is van a helye.
A közvilágítást fejlesztik jelenleg, valamint az utakat szeretnék még szilárd burkolattal ellátni. Az elmúlt 2 évben a felépítettek egy sportpályát és egy új öltözőt, a fiataloknak kedvezve ezzel. Azonban a település az időseket sem hanyagolja el, programokat szerveznek nekik, vagy éppen csak tüzelőt visznek az arra rászorulóknak. Mosonudvar főútvonal mellett fekszik. Jelenleg zöld táblás település, ami azt jelenti, hogy az átmenő forgalomnak 60 km/órára kéne lelassulnia. Sajnos ez a legtöbb esetben nem történik meg.
A falu vezetése szeretné elérni, hogy a 2 buszmegálló közé zebrát festhessenek fel, valamint azt, hogy fehértáblás településként még tovább lassuljon az átmenő forgalom.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.

