Hírek
2018. Október 03. 17:30, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Fegyházbüntetésre ítéltek egy kalauzt fenyegető férfit

Hét és fél év végrehajtandó fegyházbüntetést szabott ki közfeladatot ellátó személy ellen felfegyverkezve elkövetett erőszak miatt a Sátoraljaújhelyi Járásbíróság egy férfira, aki egy vonaton késsel fenyegetőzött.
Gyurán Ildikó, a Miskolci Törvényszék szóvivője az MTI-vel szerdán közölte, a férfi gyógyszertől bódult állapotban, menetjegy nélkül szállt fel a Sátoraljaújhelyről Szerencsre közlekedő vonatra, és amikor a kalauz a jegyét kérte, kést rántott. A fegyverrel hadonászott és életveszélyesen fenyegetőzött, azt kiabálta: megöl mindenkit. A kalauz kihátrált a kocsiból és a többi utast is átterelte egy másik vagonba.
A vádlottat a kiértesített rendőrök a szerencsi állomáson megbilincselték és előállították.
Mivel a kalauz közfeladatot ellátó személy, a hivatalos személyekkel azonos büntetőjogi védelemben részesül, ezért a bíróság a vádlottat hét és fél év végrehajtandó fegyházbüntetésre ítélte, kimondva: a már többszörösen büntetett férfi feltételes szabadságra nem bocsátható. A döntés nem jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld
MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva
A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.
2025. Július 05. 14:10, szombat | Belföld
NGM: a magyar üzemanyagárak a háborús feszültség ellenére továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest
Az izraeli-iráni konfliktus lezárultával, az átmeneti megugrást követően a hazai és szomszédos üzemanyagárak is csökkenni kezdtek;
2025. Július 05. 11:02, szombat | Belföld
Axiom-4 - Kapu Tibor: egy csoda részese vagyok
Isteni élmény volt részese lenni a Grace űrhajó felbocsátásának, és az azóta eltelt valamennyi nap egy csoda, beleértve azt is, amikor először megpillantottuk a Földet
2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld
Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását
Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán