Városlista
2026. június 8, hétfő - Medárd

Hírek

2020. Június 25. 15:08, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Évente 80 ezer családot érint a csecsemőgondozási díj

Évente 80 ezer családot érint a csecsemőgondozási díj

Mintegy 80 ezer családot érint évente a csecsemőgondozási díj - mondta Beneda Attila családpolitikáért felelős helyettes államtitkár csütörtök reggel az M1 csatornán.

A helyettes államtitkár elmondta, a korábbi 70 százalékról a bruttó fizetés 100 százalékára emelkedik jövő július 1-jétől a csecsemőgondozási díj (csed) összege.

Ez azt jelenti, hogy a gyerek megszületését követő hat hónapban jobb anyagi körülmények közé kerül a család, mint azt megelőzően volt, ugyanis a csed után csak személyi jövedelemadót kell megfizetni, nyugdíjjárulékot és társadalombiztosítási járulékot nem - mondta.

Hozzátette, mindez évente mintegy 28 milliárd forintjába kerül a költségvetésnek.

Kiemelte, hogy emellett továbbra is igénybe lehet venni a családi adókedvezményt és a fiatal házasoknak szóló adókedvezményt.

Az adatok szerint 40 éve nem volt olyan magas a házasodási kedv, mint az elmúlt hónapokban, ami azt jelenti, hogy még a koronavírus-járvány sem vetetett vissza ezt a hajlandóságot. Márpedig éppen az a kormány célja, hogy növelje a fiatalok házasodási és gyermekvállalási kedvét - mondta Beneda Attila.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon

A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.

2026. Június 08. 09:00, hétfő | Belföld

A miniszterelnök és az oktatási miniszter is köszöntötte a pedagógusokat

A pedagógusokat köszöntötte Magyar Péter miniszterelnök és Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter vasárnap.

2026. Június 08. 07:03, hétfő | Belföld

Szimpátiatüntetést tartottak a lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett Budapesten

Szimpátiatüntetést tartottak a Magyar Péter miniszterelnök által lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett vasárnap Budapesten, a Sándor-palotánál.

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán

A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt