Hírek
2016. Szeptember 16. 07:47, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Esősebb és egyre hűvösebb idő várható a hétvégén
A hétvégén a napsütés mellett már többször, többfelé várható zápor, akár zivatar is. Fokozatosan lehűl a levegő is, a hétvégén néhol már csak 20 Celsius-fokig emelkedik a hőmérséklet
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Pénteken a nap nagy részében gomolyfelhős, napos idő lesz. Főként északkeleten viszont már ekkor is lehet néhol zápor, majd délután nyugat, délnyugat felől megnövekszik a felhőzet, késő estétől a Nyugat-Dunántúlon is lehet helyenként zápor, zivatar. Emellett többfelé megélénkül, néhol megerősödik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 11-18, a legmagasabb hőmérséklet 27-31 fok között alakul.
Szombaton kezdetben nagyrészt erősen felhős idő várható, többfelé alakul ki zápor, zivatar. A déli óráktól egyre kevesebb helyen valószínű csapadék. Elsősorban a Dunántúlon többfelé megerősödhet, zivatarok környezetében viharossá fokozódhat a szél. A leghidegebb órákban 14-19 fok lehet, napközben északnyugaton 21, délkeleten 27 fok körül alakulnak a maximumok.
Vasárnap a Dunántúlon kevesebb, másutt viszont többórás napsütés várható. Az Alföldön néhol, másutt elszórtan várható záporeső, nyugaton esetleg zivatar is lehet. A minimumhőmérséklet 11-16 fok között valószínű. Nappal 20-26 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 02. 14:00, hétfő | Belföld
MTÜ-elnök: tavaly történelmet írt a magyar turizmus
2026. Február 02. 12:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Mintegy 170 párt indulhat az áprilisi választáson
Mintegy 170 párt indulhat az április 12-ei országgyűlési képviselő-választáson az Országos Bírósági Hivatal (OBH) közlése szerint. Négy évvel ezelőtt 267 bejegyzett párt indulhatott.
2026. Február 02. 07:26, hétfő | Belföld
Ma indul az Otthoni Energiatároló Program
Hétfőn 10 órakor elindul az Otthoni Energiatároló Program pályázati szakasza, a jelentkezők 2,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak korszerű akkumulátor telepítéséhez
2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld
Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk
Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.

