Hírek
2014. Február 10. 22:00, hétfő |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság
Embercsempészek segítségével
A három koszovói férfi illegálisan jött hazánkba és akart továbbutazni. Útjukat embercsempészek segítették.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai 2014. február 9-én 1 óra 30 perc körüli időben öt külföldit állítotttak elő a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság Határrendészeti Osztályára. A két szerb és három koszovói állampolgár egy olasz honosságú, Opel típusú személygépkocsival tartottak Szlovákiába, amikor az M15 számú autóúton megállították őket.
A rendőrök megállapították, hogy a személyi igazolvánnyal rendelkező koszovói migránsok illegálisan érkeztek Magyarországra 2014. február 8-án. A két szerb férfi segítségével Ausztriába akartak kiutazni, azonban a szükséges okmányokkal, engedélyekkel nem rendelkeztek.
Az Olaszországban élő Z. Dordevic és P. Goran szerb állampolgárok ellen a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság Határrendészeti Osztálya embercsempészés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárás.
A három koszovói migráns ügyében a továbbiakban a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal jár el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:38, péntek | Bulvár
37 milliárdos faluépítésbe kezd a magyar kormány Azerbajdzsánban
2025. December 05. 07:37, péntek | Sport
Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt
A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.
2025. December 05. 07:36, péntek | Életmód
A mecseki Zengőn álló építmény lett az Év kilátója 2025-ben
A magyar turisták szavazatai alapján dőlt el, hogy a Mecsek-hegység legmagasabb hegyén álló, az arról elnevezett építmény lett az Év kilátója pályázat győztese
2025. December 05. 07:35, péntek | Külföld
Donald Trump nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin moszkvai találkozóját
Donald Trump amerikai elnök nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Moszkvában tartott találkozóját.

