Hírek
2014. November 23. 21:13, vasárnap |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság
Elfogták a migránsokat
A mosonmagyaróvári rendőrök 43 külföldi állampolgárt állítottak elő a hegyeshalmi vasútállomásról.
A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság ügyeletére 2014. november 21-én 22 óra 32 perckor egy szolgálaton kívüli rendőr tett bejelentést, hogy a Győr irányából Ausztria irányába haladó nemzetközi gyorsvonaton nagyobb létszámú migráns csoport utazik.
A Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányság és a Jánossomorjai Rendőrőrs beosztottjai azonnal a hegyeshalmi vasútállomásra mentek, ahol a beérkező vonatról 43 külföldi állampolgárt szállítottak le. Az egyenruhások 20 gyermekkorú és 16 felnőtt koszovóit, 4 szírt és 3 afgánt igazoltattak. A migránsok Ausztriába akartak eljutni a gyorsvonattal, de jogszerű magyarországi tartózkodásukat nem tudták hitelt érdemlően igazolni és továbbutazásukhoz szükséges úti okmányokkal sem rendelkeztek.
A külföldieket a rendőrök tiltott határátlépés szabálysértés kísérlete miatt előállították a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság Határrendészeti Osztályára.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:38, péntek | Bulvár
37 milliárdos faluépítésbe kezd a magyar kormány Azerbajdzsánban
2025. December 05. 07:37, péntek | Sport
Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt
A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.
2025. December 05. 07:36, péntek | Életmód
A mecseki Zengőn álló építmény lett az Év kilátója 2025-ben
A magyar turisták szavazatai alapján dőlt el, hogy a Mecsek-hegység legmagasabb hegyén álló, az arról elnevezett építmény lett az Év kilátója pályázat győztese
2025. December 05. 07:35, péntek | Külföld
Donald Trump nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin moszkvai találkozóját
Donald Trump amerikai elnök nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Moszkvában tartott találkozóját.

