Hírek
2016. Június 03. 11:34, péntek |
Külföld
Forrás: mti
Egyre több német vásárol gázpisztolyt
Németországban egyre többen vásárolnak gázpisztolyt és váltják ki a fegyver tartásához szükséges engedélyt - írta pénteken a Bild című lap.
A nemzeti fegyvernyilvántartási rendszer adatai alapján a gáz- vagy riasztófegyver tartásához szükséges engedélyek száma (Kleiner Waffenschein, KWS) a tavaly év végi 285 911-ről az idén április végéig 375 286-ra emelkedett, ami 31 százalékos növekedés.
Gázfegyvert vagy riasztófegyvert szabadon lehet vásárolni Németországban, de a tulajdonos otthonán kívül viselésük engedélyköteles. A szabályozást a 2003-ban történt, 16 halálos áldozattal járó erfurti iskolai ámokfutás után szigorították meg. A KWS-t csak büntetlen előéletű és szenvedélybetegségektől mentes igénylők kaphatják meg.
Az engedélyek számának növekedése a párizsi terrortámadásoknak és a nők ellen szilveszterkor elkövetett szexuális támadásoknak és rablásoknak tulajdonítható - mondta a Bildnek Ingo Meinhard, a német fegyverkészítők és -kereskedők (VDB) szövetségének ügyvezetője. Kiemelte, hogy a piac robbanásszerűen bővül, a kereskedők forgalma megduplázódott.
Németországban tavaly a regisztrált bűncselekmények száma - az idegenrendészeti ügyeket nem számítva - nem változott számottevően, 5,9 milliós szinten maradt, de a szubjektív biztonságérzetet nagyban befolyásoló lakásbetörések száma csaknem 10 százalékkal, 152 ezerről 167 ezerre emelkedett, miközben nőtt a lopások száma is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:35, péntek | Külföld
Donald Trump nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin moszkvai találkozóját
Donald Trump amerikai elnök nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Moszkvában tartott találkozóját.
2025. December 04. 07:18, csütörtök | Külföld
NATO-főtitkár- Oroszország egyre vakmerőbb
Oroszország egyre vakmerőbb viselkedést tanúsít a NATO-val szemben, megsérti a szövetséges országok légterét, kibertámadásokat hajt végre, és kémkedésre használ hajókat a tagállamok tengeri infrastruktúrájának feltérképezésére
2025. December 03. 07:46, szerda | Külföld
Vlagyimir Putyin megfenyegette Európát
Ha Európa úgy dönt, hogy háborút indít Oroszország ellen, akkor nagyon gyorsan olyan helyzet állhat elő, hogy Moszkvának egyszerűen \"nem lesz kivel tárgyalnia\" -
2025. December 03. 07:39, szerda | Külföld
Ukrajnai háború - Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások a Kremlben
Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások kedden a Kremlben az ukrajnai rendezésről.

