Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2019. December 12. 07:18, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/Fotók:

Díjazták a Magyarország 365 fotópályázat legjobb képeit

Díjazták a Magyarország 365 fotópályázat legjobb képeit

Kihirdették a Magyarország 365 fotópályázat nyerteseit szerdán Budapesten, a szakmai zsűri elismeréseit, a partnerszervezetek különdíjait és a közönségdíjakat összesen tizenöten vehették át.

A szakmai zsűri döntése szerint a Természet és táj kategória első helyezettje Daróczi Csaba A szikes tavak madarai sorozata, második Tóth Péter Út a túlvilágra, a harmadik Orbán Péter A fotós pillanata című képe lett.

Az Épített és tárgyi örökség kategóriában első helyen Pataki Tamás Szimmetria, másodikként Polgár Ádám Magyarország legszebb boltozatai sorozata, harmadikként Piti Marcell Tanya No.01 című fotója végzett.

A Városi és vidéki közösségi és életképek kategóriában első helyezést ért el Jászai Balázs Zalakaros című képe, második lett Rédling Hanna Panzió sorozata, harmadikként Tóth-Piusz István Múzeumi séták sorozatát díjazták.

Közönségdíjban részesült Rizsavi Tamás A Duna mosolya, Papdi Balázs Kupolanézet és Bozó Pál Lopott pillanatok című fotográfiája.

A Magyar Természetjáró Szövetség különdíjában Potyó Imre Jéglakó, a Nagycsaládosok Országos Egyesülete különdíjában Molnár István Jól kezdődik, a Magyar Turisztikai Ügynökség különdíjában Pádár Piroska Jó reggelt, 2019! című fotója részesült.

Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára a díjátadón elmondta, hogy a pályázat ötlete két dolog találkozásából született, az egyik a hazaszeretet, a másik a hiányérzet. Utóbbi annyit jelent, hogy bár sok színvonalas fotópályázat van az országban, de alig található olyan, amely az országot teljes egészében, a maga sokszínűségében, ezernyi árnyalatában és szépségében törekszik bemutatni. A Magyarország 365 fotópályázat ebben szeretne szerepet játszani - hangsúlyozta.

Káel Csaba, a Művészetek Palotája vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos arról szólt, hogy ez a díjátadó a Nemzeti Filmintézet megalakulásának az előestéje, hiszen az ide készült fotók arról beszélnek, amiről szeretné, ha az intézet is szólna.

Kaiser Ottó, a zsűri elnöke arra hívta fel a figyelmet, hogy a pályázatra több mint 4700 alkotó küldött képet, s a díjazottak háromnegyede amatőr fotográfus.

A beérkezett 17 ezer pályaműből szakmai zsűri választotta ki a díjazottakat. A zsűri elnöke Kaiser Ottó, a tagja Keleti Éva Kossuth-díjas fotóművész, Szarka Klára fotótörténész, Kerekes Emőke fotográfus és Tassy Márk, a Magyar Természetjáró Szövetség igazgatója volt.

A kategóriák első helyezettjei 1-1 millió forint, a második helyezettek 500-500 ezer forint, a harmadik helyezettek 300-300 ezer forint jutalomban részesültek, az internetes közönségszavazás győztesei 1-1 millió forint pénzjutalmat kapnak kategóriánként.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld

Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág

A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben

2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld

Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is

Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa

2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld

V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él

\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -