Hírek
2011. Július 29. 10:45, péntek |
Helyi önkormányzati
Forrás: Nyugathír
Digitális fejlesztés a nyári szünet alatt a kimlei általános iskolában
Több mint 6 és félmillió forintot nyert informatikai fejlesztésre a kimlei önkormányzat.
A projekt keretében a Győr-Moson-Sopron megyei általános iskola interaktív táblákat, projektorokat és laptopokat kapott. Az eszközök a nyári szünet alatt érkeznek meg az intézménybe, így a gyerekek szeptembertől már minden tanteremben találkozhatnak a digitális taneszközökkel, melyekkel szórakoztatóbb és gyakorlatiasabb lesz az oktatás és a számonkérés is.
A kimlei iskolát Károlyházával társulásban működtetik 2002 óta. Nemrégiben a társuláshoz csatlakozott az ásványrárói oktatási intézmény is. Ásványráró ezáltal plusz normatívához jut. Az együtt működtetett oktatási intézményektől egyébként valamennyi résztvevő szakmaiság megerősödését várja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 18:00, szombat | Külföld
Sári Zsolt: a magyar múzeumok jövőjét is érintő szakmai kérdésekről tanácskoznak az ICOM párizsi ülésén
A magyar múzeumok jövőjét is érintő, átfogó szakmai kérdésekről tanácskoznak a fennállásának 80. évfordulóját ünneplő Múzeumok Nemzetközi Tanácsa (ICOM) csütörtöki ülésén Párizsban
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág
A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben
2026. Június 27. 06:40, szombat | Sport
Vb-2026 - A franciák simán nyerték a norvégok elleni csoportrangadót
A legutóbb ezüstérmes francia válogatott 4-1-re legyőzte a tartalékosan felálló norvég csapatot pénteken a labdarúgó-világbajnokság I csoportjának bostoni mérkőzésén, így elsőként jutott tovább,

