Hírek
2012. Július 18. 19:48, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Csütörtökön 35 fok is lehet, de estefelé markáns hidegfront érkezik
Csütörtökön akár 35 Celsius-fok is lehet, de estefelé markáns hidegfront éri el az országot, amelynek következtében pénteken néhol már csak 20 fok körül alakul a legmagasabb hőmérséklet - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa szerdán az MTI-vel.
Pátkai Zsolt elmondta: csütörtökön erős felmelegedés kezdődik a Kárpát-medencében, emiatt lényegesen melegebb lesz a levegő, a délutáni órákban a 29-35 Celsius-fokot is elérheti a csúcshőmérséklet. Estefelé viszont északnyugat felől hidegfront érkezik, amelynek vonulását záporok, zivatarok kísérik.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökre a várható felhőszakadás, valamint heves zivatarok miatt négy megyére - Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Vas és Veszprém - elsőfokú figyelmeztetést adott ki.
A meteorológus azt mondta: pénteken, szombaton és vasárnap is többfelé lehet számítani csapadékra. Pénteken és szombaton nagy lesz a hőmérsékleti különbség az ország nyugati és keleti fele között: míg a Nyugat-Dunántúlon 20-25 fok körül alakulnak a maximumok, délkeleten 28-33 fok is lehet. Vasárnap országszerte 19-24 fok várható.
A jövő héten a hőmérséklet némileg emelkedik, és a maximumok ismét megközelíthetik a 30 fokot. Hétfőn és kedden kevésbé várható eső, szerdától ismét csapadékosabb időre kell számítani - mondta Pátkai Zsolt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld
NAV: félmillióan hagyják bent a kedvezményt
2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Nézőpont: enyhén erősödik a Fidesz, nő a tábor aktivitása
A március 15-ei rendezvények után készült kutatás szerint a Fidesz-tábor aktivitása emelkedett, ezért a kormánypárt előnye enyhén növekedett a Tisza Párttal szemben - közölte a Nézőpont Intézet a Facebook-oldalán csütörtökön.
2026. Március 20. 06:50, péntek | Belföld
Gulyás Gergely megfontolná, hogy Magyarország katonai segítséget nyújtson, ha Trump kéri
Magyarország megfontolná, hogy eleget tegyen egy Trumptól érkező katonai segítségkérésnek – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter egy sajtónyilatkozatban.
2026. Március 19. 15:00, csütörtök | Belföld
Visit Hungary: elindult a jelentkezés a 33. Virágos Magyarország versenyre
Elindult a 2026-os Virágos Magyarország verseny jelentkezési időszaka.

