Hírek
2022. Augusztus 19. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Csapadékosra fordul az időjárás az ünnepi hétvégén
Csapadékosra fordul az időjárás az ünnepi hétvégén, lehűlésre, heves zivatarokra, viharos szélre is számítani kell - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Pénteken nyugat felől egyre több és vastagabb felhőtömb sodródik az ország fölé, és előbb a nyugati, majd a középső tájakon is egyre többfelé lehetnek heves záporok, zivatarok, helyenként felhőszakadás, jégeső is előfordulhat. Keletebbre ugyanakkor több napsütés valószínű, és kicsi a csapadék esélye.
Nagyobb területen lehet élénk, erős a szél, zivatarok környezetében viharos szélrohamok is előfordulhatnak. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 19 és 24 fok között várható, csupán a szélvédett helyeken lehet ennél hűvösebb. A legmagasabb hőmérséklet jobbára 34 és 40 fok között valószínű, de elsősorban a Nyugat-Dunántúlon ennél alacsonyabb értékeket is mérhetnek.
Szombaton, augusztus 20-án erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, amelyből több helyen előfordul zápor, zivatar, helyenként felhőszakadás, jégeső is. A legtöbb napsütés a keleti, északkeleti országrészben várható. Nagy területen megerősödik az északi, északnyugati szél, zivatarban viharos széllökések is várhatók. A minimumhőmérséklet 15 és 22, a maximumhőmérséklet általában 26 és 31 fok között alakul, de északkeleten, keleten helyenként 32-35 fok is lehet.
Vasárnap többnyire erősen felhős lesz az ég, és többfelé várható eső, zápor, zivatar, helyenként felhőszakadás kíséretében. Sokfelé megerősödik a szél. A hajnali 15-21 fokról délután jellemzően 20-25 fokig melegszik fel a levegő, de a kevésbé csapadékos tájakon 26-30 fok is lehet - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 13. 07:21, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: a Tisza-kormány a nemzet és nem a miniszterelnök szolgálója lesz
2026. Május 13. 07:20, szerda | Belföld
Megalakult a Tisza-kormány
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
2026. Május 13. 07:15, szerda | Belföld
Magyar Péter a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót
Magyar Péter miniszterelnök a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót kedden este a Facebook-oldalán, megjegyezve, hogy ez Pintér Sándor eltitkolt 100 milliárdos luxusminisztériuma.
2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld
Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek
A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.

