Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2012. Július 26. 07:19, csütörtök | Helyi
Forrás: csornai hirek

Brutális cigaretta árak jönnek

Brutális cigaretta árak jönnek

A Nemzetgazdasági Minisztérium szerint 600 millió szál legális dohánytermék eshet ki a forgalomból, vagyis 5 százalékkal zsugorodik a piac.

A dohánytermékek jövedéki adójának emelése, illetve a trafiktörvény borítékolhatóan átalakítja a teljes cigarettapiacot. A jelenleg tervezett emeléssel egy doboz cigaretta átlagára jövő őszre 850-950 forint közé emelkedik, a sodródohányé pedig 19 szálra vetítve is minimum 550 forint körül lesz, miközben a feketepiacon egy doboz cigaretta 350-450 forintért kapható.
Különösen a sodródohány árának emelése növelheti az illegális forgalmat, mert annak ára eddig körülbelül megegyezett az illegálisan árult cigarettáéval.

A lap nemzetközi tapasztalatokra hivatkozva írta: nem kizárt, hogy a feketepiac már jövőre 10 százalékosra ugrik, amivel Magyarország a cigaretta jövedékiadó-szintjével együtt a fejlett uniós tagországok mellé kerülne. Úgy vélik, ha az illegális csatornák megnyílnak, rövid idő alatt duplázódhat a feketén történő értékesítés, ami a pillanatnyi dohányfogyasztási adatokkal számolva összességében 100 milliárd forint nagyságrendű jövedékiadó- és áfakiesést okozhat.

Címkék: áremelés, cigi, dohány

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Június 13. 18:09, péntek | PR

Díszlövéssel indult útjára a labda a Szigetvári Gyógyfürdőben

amit nem más mint Salamon Ferenc a Szigetvári Zrínyi vár Várkapitánya indított

2025. Június 13. 09:58, péntek | PR

Pár ezer forinttal elkerülhető az anyagi csőd

kötelező kellék az utasbiztosítás