Hírek
2018. Július 11. 17:04, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Börtönőrre támadt egy elítélt a fővárosban – Még tovább ülhet majd
Vádat emelt a Fővárosi Főügyészség egy fegyházbüntetését töltő férfi ellen, aki a börtönben többször is rátámadt az egyik őrre - közölte a fővárosi főügyész szerdán az MTI-vel.
Ibolya Tibor közleményében azt írta, a Budapesti Fegyház és Börtönben más ügyben jogerős fegyházbüntetését töltő, 28 éves férfi 2016-ban a zárkája előtt egy partvisnyéllel rátámadt az ételt osztó fogvatartottakra, majd a zárkájában elkezdte lerángatni a falra szerelt mosdókagylót, hogy azzal támadjon rájuk. A körletfelügyelő többszöri felszólítására sem hagyta abba az őrjöngést és a rongálást, leszakította a mosdókagylót és az őrmester felé dobta, de nem találta el az őrt.
Néhány nappal később a vádlott a börtön egészségügyi várójában ismét agresszív lett, dühöngött, az ajtót rugdosta és kitörte az ablakot, majd az üvegdarabbal az egyik intézkedő őr, az általa korábban is megtámadott körletfelügyelő nyaka felé vágott. Az őr gyors reagálásának köszönhette, hogy nem sérült meg, a támadás azonban életveszélyes sérülést is okozhatott volna - írták a közleményben.
A Fővárosi Főügyészség felfegyverkezve elkövetett, hivatalos személy elleni erőszak, valamint életveszélyt okozó testi sértés kísérlete miatt nyújtott be vádiratot a bíróságra.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 13. 07:21, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: a Tisza-kormány a nemzet és nem a miniszterelnök szolgálója lesz
2026. Május 13. 07:20, szerda | Belföld
Megalakult a Tisza-kormány
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
2026. Május 13. 07:15, szerda | Belföld
Magyar Péter a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót
Magyar Péter miniszterelnök a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót kedden este a Facebook-oldalán, megjegyezve, hogy ez Pintér Sándor eltitkolt 100 milliárdos luxusminisztériuma.
2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld
Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek
A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.

