Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2011. Július 10. 07:13, vasárnap | Külföld
Forrás: HírTV

Berlusconi nagyra nyithatja pénztárcáját

Berlusconi nagyra nyithatja pénztárcáját

560 millió eurós, azaz csaknem 150 milliárd forintos kártérítést kell fizetnie Silvio Berlusconi egyik cégének.

A többi közt a Milan labdarúgócsapatát is birtokló Fininvest az ítélet szerint 20 évvel ezelőtt vesztegetéssel jutott előnyhöz riválisával szemben egy kiadóvállalat megvásárlásakor.

A Berlusconi-család pénzügyi holdingját jelenleg a miniszterelnök lánya irányítja, aki a milánói bíróság döntését az apja elleni bírói agresszió termékének nevezte.

Az olasz miniszterelnöknek az elmúlt hónapokban korrupciós- és szexbotrányai miatt többször is meg kellett jelennie a bíróságon. A 74 éves kormányfő a héten jelentette be, hogy 2013-ban visszavonul a politikától. (rá)

hírTV

Címkék: berlusconi

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 27. 18:00, szombat | Külföld

Sári Zsolt: a magyar múzeumok jövőjét is érintő szakmai kérdésekről tanácskoznak az ICOM párizsi ülésén

A magyar múzeumok jövőjét is érintő, átfogó szakmai kérdésekről tanácskoznak a fennállásának 80. évfordulóját ünneplő Múzeumok Nemzetközi Tanácsa (ICOM) csütörtöki ülésén Párizsban

2026. Június 26. 20:00, péntek | Külföld

Csökkent a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában

Több mint egyharmadával csökkent az előző évhez képest a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában

2026. Június 26. 12:00, péntek | Külföld

Megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában

Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában.

2026. Június 26. 10:41, péntek | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: a Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll

A Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön