Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2014. Július 26. 15:29, szombat | Külföld
Forrás: lvp/MTI

Beismerte egy ukrán szakadár: ők lőtték le a maláj utasszállítót

Beismerte egy ukrán szakadár: ők lőtték le a maláj utasszállítót

Ukrán katonai gépnek nézték és ezért lőtték le maláj utasszállítógépet a szakadárok, mindezt egyikük ismerte be az AP amerikai hírügynökségnek.

A szakadárok egy jenakijevói egysége a felelős a múlt csütörtöki maláj utasszállító lelövéséért. Az AP amerikai hírügynökség közölte, hogy ez nevét nem vállaló a lázadók közt vezetői posztot betöltő szakadár megerősítette, hogy a maláj gépet egy Sznizsne városa mellett felállított Buk rendszerrel lőtték le tévedésből. A repülőről ugyanis azt hitték, hogy az egy ukrán katonai gép.

A felelős szakadár egység tagjai fele-fele arányban ukrán és orosz állampolgárok, utóbbiak között sokan az Orosz Távol-Keletről, Szahalin szigetéről származnak.

A Malaysia Airlines Amszterdamból Kuala Lumpurba tartó járatán 298 ember utazott, mindannyian életüket vesztették a gép lezuhanásakor. Az ukrán hatóságok és az Egyesült Államok szerint a felkelők lőtték le a gépet, de a szakadárok ezt hivatalosan tagadják.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 27. 18:00, szombat | Külföld

Sári Zsolt: a magyar múzeumok jövőjét is érintő szakmai kérdésekről tanácskoznak az ICOM párizsi ülésén

A magyar múzeumok jövőjét is érintő, átfogó szakmai kérdésekről tanácskoznak a fennállásának 80. évfordulóját ünneplő Múzeumok Nemzetközi Tanácsa (ICOM) csütörtöki ülésén Párizsban

2026. Június 26. 20:00, péntek | Külföld

Csökkent a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában

Több mint egyharmadával csökkent az előző évhez képest a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában

2026. Június 26. 12:00, péntek | Külföld

Megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában

Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában.

2026. Június 26. 10:41, péntek | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: a Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll

A Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön