Városlista
2025. december 5, péntek - Vilma

Hírek

2014. November 28. 12:02, péntek | Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság

Az M1-es autópályán ellenőrizték a kerékpározó külföldieket

Az M1-es autópályán ellenőrizték a kerékpározó külföldieket

Négy napja tekertek Nyugat-Európa felé

A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitány Közlekedésrendészeti Osztályának beosztottjai 2014. november 27-én 10 óra 25 perckor az M1-es autópálya 147-es kilométer szelvényében ellenőriztek két kerékpárost.

A férfiak a leálló sávon hajtottak Ausztria irányába, mikor az egyenruhások igazoltatták őket.

Az autópályás rendőröknek az országban lévő jogszerű tartózkodásukat igazolni nem tudták. Az egyik külföldi által átadott magánútlevélben 2013. évi kiléptető bélyegző lenyomat szerepelt, azonban beléptető nem. A másik fiatalember ellen Magyarország Beutazási és Tartózkodási Tilalmat rendelt el.

A két migráns a „zöldhatáron” lépett be és négy napja tekert Nyugat-Európa felé.

A járőrök a 36 éves és 24 éves szerb állampolgárokat a rendőr-főkapitányságra előállították és ellenük szabálysértési eljárást kezdeményeztek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 05. 07:37, péntek | Sport

Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt

A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.

2025. December 05. 07:36, péntek | Életmód

A mecseki Zengőn álló építmény lett az Év kilátója 2025-ben

A magyar turisták szavazatai alapján dőlt el, hogy a Mecsek-hegység legmagasabb hegyén álló, az arról elnevezett építmény lett az Év kilátója pályázat győztese

2025. December 05. 07:35, péntek | Külföld

Donald Trump nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin moszkvai találkozóját

Donald Trump amerikai elnök nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Moszkvában tartott találkozóját.