Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2018. Július 29. 13:02, vasárnap | Belföld
Forrás: M1/hirado.hu

Az ittas vezetés veszélyeire hívta fel a figyelmet David Coulthard - VIDEÓVAL

Az ittas vezetés veszélyeire hívta fel a figyelmet David Coulthard - VIDEÓVAL

Az ittas járművezetés veszélyeire hívja fel a magyar autósok figyelmét David Coulthard volt Forma 1-es autóversenyző.

A pilóta az egyik nemzetközi sörgyár „Ha vezet, soha ne igyon!” kampányának nagyköveteként jött Budapestre és ha már itt volt, egy gokarttal versenyzett is egyet – közölte az M1 Híradója.

David Coulthard, a Williams, a McLaren és a Red Bull egykori pilótája azért jött Budapestre és azért vállalkozott egy gokart-versenyre Óberling Józseffel, az ORFK Közlekedésrendészetének vezetőjével, hogy felhívja a magyar autósok figyelmét az ittas vezetés veszélyeire.

Az ittas járművezetés veszélyeire hívja fel a magyar autósok figyelmét David Coulthard volt Forma 1-es autóversenyző. A pilóta az egyik nemzetközi sörgyár „Ha vezet, soha ne igyon!” kampányának nagyköveteként jött Budapestre és ha már itt volt, egy gokarttal versenyzett is egyet – közölte az M1 Híradója.

David Coulthard, a Williams, a McLaren és a Red Bull egykori pilótája azért jött Budapestre és azért vállalkozott egy gokart-versenyre Óberling Józseffel, az ORFK Közlekedésrendészetének vezetőjével, hogy felhívja a magyar autósok figyelmét az ittas vezetés veszélyeire.

Videó és fotó: police.hu

Az egykori autóversenyző úgy fogalmazott, „egy életünk van, amelyet a lehető legjobban szeretnénk megvédeni. A rendőrség és a Heineken közös kampányának üzenete is világos: ha iszol, soha ne vezess” – hangsúlyozta.

David Coulthard egykori kollégájával, Jackie Stewarttal együtt az egyik nemzetközi sörgyár „Ha vezet, soha ne igyon!” kampányának nagyköveteként népszerűsíti a zéró toleranciát. A cég együttműködési megállapodást kötött az Országos Rendőr-főkapitánysággal is, hogy közösen buzdítsák józanságra a járművezetőket.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld

3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom

2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld

A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő

Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.

2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld

A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában

Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák

Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.