Hírek
2011. Május 17. 20:31, kedd | PR
Amikor életre kel a Dunapart...

Halásziban jártunk a Dunasétányon. Megosztunk pár érdekességet, hogy más is kedvet kapjon egy hétvégi, családi kirándulásra. Megéri!
Ehhez a kiránduláshoz kalauzunk is volt: Szombath Tibor, a Party Csárda házigazdája. Nem véletlen tehát, hogy a Csárdában kezdtük a napunkat.
A csárda, jellegéből és elhelyezkedéséből fakadóan - a Mosoni Duna partján fekszik - kitűnő lehetőséget nyújt a családi kikapcsolódáshoz: szabadstrand, játszótér a gyerekeknek és nem utolsó sorban a víz szerelmeseinek. Egy helyen, koncentráltan megtalálható minden: vízpart, kikötőhely, kemping, solyapálya / ahol a kishajókat le lehet rakni.
A vízi jármű kölcsönzőben csónak, kajak, motorcsónak, kenuk, fateknők reggel 8 órától estig bérelhetők. Vízisport-bolt hajózási felszerelésekkel, kemping és strand cikkekkel.
Külön nagyszabású rendezvényt nem tervezünk - mondja Tibor, - de minden hétvégén sütünk-főzünk szabadtéri kemencéinkben, parázson egészben sült halakat, nyársakat kínálunk a Kedves Vendégnek. Él a csárdát övező teljes Dunapart, melyhez élőzene nyújt feledhetetlen pillanatokat.
A Csárda erőssége, specialitása a halétel. Megtalálható az étlapon a Szigetközben fellelhető valamennyi halfajta. Specialitás a Szigetközi fokhagymás kopogós keszeg, halnyárs, harcsa " Orly " módra sörtészta-bundában, a mandulás fogasfilé fahéjas gyümölcsökkel. A belsőségek teljes kínálata : böllérmáj, vese velővel, szalontüdő, pacalpörkölt. Összesen 50 féle étel mely a magyaros csárdaízek világát tükrözik.
Két kis sétahajóval is rendelkezünk: 12 és 10 személyesek és reggel 8 órától este 20 óráig közlekednek. Nincs kötött menetidejük, elsősorban a vendég idő és egyéb igényeihez igazodik. Népszerű a családi túra, mely 5 főig fél órás intervallumban közlekedik s mindösszesen 5.000 Ft-ba kerül. Számtalan egyéb extra sétahajó ajánlatunk van, mely ahonlapunkon megtalálható.
http://www.partyszabadido.hu/szigetkoz.asp
A kishajók tető és oldalponyvázottak, emiatt rosszabb időjárási körülmények között is közlekednek. Színesítjük a programot hajó és lovaskocsi kombinálásával.
A csárdában és a kiegészítő szolgáltatási helyeken pl. szobák, kemping, büfék elfogadjuk az üdülési csekket s azon túl valamennyi étkezési és melegétel utalványt.
Reméljük, sikerült kedvet csinálni egy jó kis hátvági programhoz!
Kellemes Szórakozást kívánunk!
a szerk.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 16. 14:43, péntek | PR
Az egészségügyi ellátást tartják a legfontosabbnak a külföldre utazó magyarok
a digitális ügyintézés a vezető az utazási biztosítás terén is
2025. Május 14. 08:57, szerda | PR
Hogyan alakult a gyerekinfláció?
a gyümölcsjoghurt lett a kivétel
2025. Május 05. 09:21, hétfő | PR
Megjelentek a tiktokos csalók
a fiataloknak minden platformon résen kell lenniük
2025. Április 29. 12:49, kedd | PR
Amikor a mesterséges intelligencia segít a klímavédelemben Kate segítségével visszatér az élet a cecei erdőbe
István Imre (Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság), Sipos Katalin (WWF Magyarország), Suba Levente (K&H) Forrás: K&H/Lorkó Dávid