Hírek
2011. Július 13. 14:41, szerda |
Belföld
Forrás: ELTE Társadalomtudományi Kar
Amerika főszerepét várják az űrkutatásban

A NASA űrsikló programjának leállítása kapcsán végzett felmérés szerint az amerikaiak többsége úgy véli, továbbra is fontos, hogy az Egyesült Államok vezető szerepet töltsön be a világűr és annak rejtélyei feltárásában.
Az USA legyen az élen
A NASA űrsikló programjának leállítása alkalmából készített felmérés eredményei szerint az amerikaiak 58 százaléka tartja alapvetően fontosnak, hogy az Atlantis űrsikló utolsó útját követően is az űrkutatás élvonalában szerepeljen az Egyesült Államok. A Pew Research Center kutatása szerint a válaszadók harmada nem tartja ezt annyira fontosnak. Ami magát az űrsikló programot illeti, a megkérdezettek 55 százaléka vélekedik úgy, hogy a program jó befektetés volt. Ez valamivel alacsonyabb érték, mint, amit az elmúlt években tapasztaltak: a nyolcvanas évek óta átlagosan tízből hatan tekintették jó befektetésnek az űr felfedezésének ezen irányát.
A demográfiai jellemzők tekintetében a férfiak valamelyest nagyobb arányban értékelik pozitívumként az űrsikló programot, mint a nők. A korcsoportok esetében nem mutatható ki jelentős különbség, de az iskolázottabbak és a magasabb jövedelműek egyértelműen nagyobb arányban támogatják a programot, mint az alacsonyabb jövedelemmel, illetve alacsonyabb iskolai végzettséggel rendelkezők.
Az űrsikló program hasznosságát tekintve az amerikaiak harmada szerint nagymértékben, harmada szerint valamelyest növelte a program a nemzeti büszkeség érzetét a lakosság körében. A program az amerikaiak háromnegyede szerint ösztönözte a tudományos és technológiai fejlődést, és közel ugyanennyien vélik úgy, hogy a hétköznapokban is alkalmazható tudományos fejlesztések köszönhetőek a kutatásnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld
Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén
2025. Június 18. 07:10, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs műveletére került sor
Az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs művelete került biztonságos szakaszba, a kormány 87 magyar és egy amerikai állampolgárt szállított haza a Közel-Keletről
2025. Június 18. 07:05, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a tét Magyarország energiaellátása
Tegnap elindult egy fontos csata Brüsszelben. A tét Magyarország energiaellátása - írta Orbán Viktor miniszterelnök keddi Facebook-bejegyzésében.
2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk
Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.