Hírek
2019. November 07. 07:35, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Állatviadal és állatkínzás miatt ítéltek el három férfit Mohácson
Két férfit egy év nyolc hónap, társukat egy év hat hónap börtönbüntetésre ítélt nem jogerős határozatával a Mohácsi Járásbíróság tiltott állatviadal szervezése és állatkínzás miatt
– közölte honlapján a Pécsi Törvényszék szerdán. A keddi ítéletről beszámolva azt írták, a férfiak megegyeztek, hogy a staffordshire terrier kan kutyákkal - amelyeknek az első- és a másodrendű vádlott volt a gazdája - állatviadalt tartanak, és a "bíró" a harmadrendű vádlott lesz.
Az állatokat tavaly júliusban uszították egymásnak a mohácsi vágóhíd egyik helyiségében, az állatviadal "nézői" - a vádlottak ismerősei - kívülről figyelték a küzdelmet.
A kutyák testszerte harapták egymást, az első- és másodrendű vádlott eközben még verte is az állatokat, hogy tovább hergelje őket. A harmadrendű vádlott pedig akkor sem vetett véget a viadalnak, amikor a kutyák már véresre marcangolták egymást.
A tiltott állatviadal szervezőit a Terrorelhárítási Központ (TEK) egysége fogta el, a viadal közben.
Az ítélet szerint a vádlottak a szabadságvesztés kétharmadának letöltése után bocsáthatók feltételes szabadságra.
A határozat kihirdetése után a vádlottak enyhítést, illetve felmentést kértek, az ügyész a büntetések súlyosításáért fellebbezett, így a bíróság ítélete nem jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 11. 07:00, szerda | Belföld
Az Insura.hu: a külföldi nyaralást tervezők a tavalyinál 5-6 százalékkal magasabb utasbiztosítási díjakkal számolhatnak
2025. Június 10. 07:14, kedd | Belföld
Feloldották a száj- és körömfájásra fogékony állatok Magyarországról Szlovákiába szállításának tilalmát
2025. Június 10. 07:12, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Patrióták egy-két éven belül átalakítják az Európai Uniót
2025. Június 09. 08:11, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: én egy utcai szabadságharcos voltam és vagyok
- jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a francia LCI tévécsatorna vasárnapi műsorának adott interjúban. Hozzátette, hogy \"a szabadságot ma Brüsszelből fenyegeti veszély, ez ellen kell harcolnunk\".