Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2018. Március 13. 13:02, kedd | Belföld
Forrás: törvényszék - fotó: illusztráció

Állatkínzásért ítéltek el egy hentest

Állatkínzásért ítéltek el egy hentest

Egy évre próbára bocsátotta állatkínzás miatt azt a férfit a Tatabányai Törvényszék, aki több méteren keresztül vonszolt egy eszméleténél lévő sertést az állat állkapcsába akasztott kampóval.

A vádlott egy húsfeldolgozással foglalkozó cégnél dolgozott hentesként. Tavaly július 7-én a munkahelyének vágóhídjáról megszökött egy vágásra váró, mintegy 70 kilogrammos sertés. A vádlott és két munkatársa az állat után mentek, majd amikor a vádlott utolérte a sertést, akkor a nála lévő nyeles fémkampóval fejen ütötte, melynek következtében az állat a földre rogyott, de nem kábult el. Ekkor a vádlott a sertés állkapcsába akasztotta a kampót és ezzel körülbelül 45 méteren keresztül a földön vonszolta a láthatóan szenvedő, rúgkapáló sertést a vágóhídra, ahol aztán levágták és feldolgozták.

A Tatai Járásbíróság tavaly november 17-én meghozott ítéletében a vádlottat első fokon 180 ezer forint pénzbüntetésre ítélte állatkínzás bűntette miatt. Az ítélet ellen az ügyész akkor súlyosításért fellebbezett, azonban a fellebbezést a másodfokú bíróság nem találta alaposnak, mert a büntetlen előéletű, munkáját hosszú ideje kötelességtudóan és szakszerűen ellátó vádlott nagyon rövid ideig fejtett ki olyan tevékenységet, ami az állat szükségtelen szenvedésével járt.

A másodfokú határozat jogerős.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld

Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére

Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.

2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld

Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak

Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.

2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld

3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom

2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld

A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő

Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.