Hírek
2011. Március 11. 11:47, péntek |
Helyi
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A VM nem hallgat a méhészekre
Magyarország nem térhet el a méz összetételét szabályozó EU előírástól, amely mind a 27 tagországra egységesen állapít meg követelményeket – reagált Kardeván Endre a Vidékfejlesztési Minisztérium élelmiszerbiztonságért felelős
A méhészek aláírásgyűjtést kezdeményeztek és levélben fordultak a miniszterhez, hogy az EU Elnökség ideje alatt az illetékes Tanács soron kívül tárgyaljon a mézben található szennyeződések határértékének felemeléséről. A levelet mintegy kétezren írták alá.
Mint ismeretes a vidékfejlesztési miniszter december 16-án országos, teljes körű mézellenőrzést rendelt el, mert ismeretlen eredetű, antibiotikummal szennyezett méz jelent meg a hazai piacon.
Az MgSzH szakemberei azóta folyamatosan vizsgálatokat tartanak a mézcsomagolóknál és a mézforgalmazóknál. Az ellenőrzéseken számos termékben mutattak ki kiemelkedően magas értékben meg nem engedett antibiotikum maradványt. A kifogásolt mézeket kivonják a forgalomból, és bírságot szabnak ki a forgalmazókra és a termelőkre.
A mézeknél alkalmazott műszeres analitikai vizsgálati módszerek az elmúlt években tökéletesedtek. A ma alkalmazott műszerekkel - a korábbi mennyiségek 1/20-át is ki tudják mutatni, emiatt ma már azok a mézek is kifogásolhatóak, amelyek néhány éve még gond nélkül a polcokra kerülhettek.
Nyilvánvalóan a kérdést egészségügyi, élelmiszer-biztonsági szempontból különösen körültekintően kell vizsgálni, és nem lehet pusztán államigazgatási előírásként kezelni.
Az európai méz jelentékeny részét hazai méhek gyűjtik, ezért különösen fontos a hazai méz minőségének és megbízhatóságának megőrzése – indokolja döntését a Vidékfejlesztési Minisztéium.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 21. 10:03, vasárnap | Kék hírek
Újabb gyanúsított a Szőlő utcai ügyben
Rendész bántalmazott a napokban egy fiatalkorú fogvatartottat a Budapesti Javítóintézetben, ezzel az úgynevezett Szőlő utcai ügy gyanúsítottjainak száma kilencre emelkedett a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészségen
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld
Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben
Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Életmód
Jónak lenni jó! - Egész napos műsorfolyammal zárul vasárnap a közmédia jótékonysági kampánya
2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti
Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti

