Hírek
2019. December 18. 05:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A szilveszteri petárdázás veszélyeire figyelmeztetik a kutyatartókat
A szilveszteri petárdázás és tűzijátékok veszélyeire figyelmeztetik a kutyatartókat: az erős fény- és hanghatások sokkolóan hatnak az állatokra, amelyek emiatt rémülten elkóborolhatnak.
Az állatbarátoknak az év végi ünnepléskor érdemes odafigyelniük arra, hogy lehetőség szerint este 6 és másnap reggel 6 óra között engedjék be kedvenceiket a lakásba. Ne hagyják kedvenceiket egyedül és ha sétálni indulnak, kizárólag bilétával ellátott nyakörvvel és pórázon tegyék - közölte az MTI-vel a MOL, amelynek országszerte 123 benzinkútján található mikrochip-leolvasó.
A társaság 2018 májusában kezdte meg együttműködését a Vigyél Haza Alapítvánnyal, azóta több mint ezer elkóborolt kutyának segítettek.
Az összegzés felidézi, hogy tavaly szilveszter éjszaka 91 kutyát vittek be a töltőállomásokra, közülük 71-nek volt chipje, így a sikeres leolvasás után visszajutottak gazdáikhoz. A mikrochippel nem rendelkező kutyákat vagy örökbe fogadták, vagy a helyi menhelyre kerültek.
A mikrochip-leolvasóval rendelkező helyszínek listája elérhető a Vigyél Haza Alapítvány kutyakereső alkalmazásában.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 13. 07:21, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: a Tisza-kormány a nemzet és nem a miniszterelnök szolgálója lesz
2026. Május 13. 07:20, szerda | Belföld
Megalakult a Tisza-kormány
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
2026. Május 13. 07:15, szerda | Belföld
Magyar Péter a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót
Magyar Péter miniszterelnök a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót kedden este a Facebook-oldalán, megjegyezve, hogy ez Pintér Sándor eltitkolt 100 milliárdos luxusminisztériuma.
2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld
Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek
A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.

