Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2016. Január 30. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti

A művelődési házak a leglátogatottabb kulturális terek Magyarországon

A művelődési házak a leglátogatottabb kulturális terek Magyarországon

A magyarországi művelődési házak programjain 2014-ben több mint 60 millió látogató vett részt, ezzel országosan a leglátogatottabb kulturális tereknek számítanak

- mondta a Magyar Népművelők Országos Szövetségének elnöke az M1 aktuális csatorna pénteki műsorában.

Sajó Attila a február 5. és 7. között zajló Kultúrházak éjjel-nappal elnevezésű programsorozat apropóján arról beszélt, hogy ezek az intézmények azért is fontosak egy adott lakóközösség, település, városrész életében, mert kultúraközvetítőként az ország szinte minden pontján megtalálhatók, elérhetők és nagyon széles szolgáltatási rendszert nyújtanak egyebek mellett az értékteremtés, az értékközvetítés és a tehetség gondozás terén. Látogatottságuk tavalyi statisztikája még nem készült el.

A 10 éve civil kezdeményezésként indult Kultúrházak éjjel-nappal sorozathoz idén országszerte mintegy 600 intézmény csatlakozott, amelyek több mint 2000 programmal várják a látogatókat.

Sajó Attila kiemelte, hogy az utóbbi négy évben mindig farsang utolsó hétvégéjén rendezik meg a sorozatot, amelynek idén kiemelt tematikája az élő zene lesz, ezért idén kiemelt figyelmet kapnak a programban a könnyű-, komoly- és népzenei koncertek, kórushangversenyek.

Címkék: művelődési ház

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld

Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág

A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben

2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld

Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is

Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa

2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld

V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él

\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -