Városlista
2026. május 13, szerda - Szervác

Hírek

2023. Április 05. 09:16, szerda | Belföld
Forrás: Idokep.hu

A második legenyhébb telünk volt 1901 óta

A második legenyhébb telünk volt 1901 óta

Csak a 2006/2007-es tél volt enyhébb a mostaninál a mérések rendszeres kezdete óta.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai alapján a mérések rendszeres kezdete, azaz 1901 óta a 2022/2023-as tél volt a második legenyhébb tél - írja az Időkép.hu.

Ennél csak a 2006/2007-es tél bizonyult enyhébbnek. Mindhárom téli hónap középhőmérséklete magasabb volt az 1991-2020-as átlaghoz képest, január országos átlagban 4,5 fokos pozitív anomáliával zárt.

Nem csak enyhe, csapadékos is volt a tél, különösen a január, mely 1901 óta a legcsapadékosabb januárnak bizonyult. Összességében a kilencedik legcsapadékosabb telet hagytuk magunk mögött. A sok csapadék viszont a rendkívül aszályos nyár után jól jött, a talajok a legtöbb helyen feltöltődtek, megszűnt az aszály.

Fotó: Illusztráció - Internet

Címkék: időjárás, tél

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 13. 07:20, szerda | Belföld

Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

2026. Május 13. 07:15, szerda | Belföld

Magyar Péter a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót

Magyar Péter miniszterelnök a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót kedden este a Facebook-oldalán, megjegyezve, hogy ez Pintér Sándor eltitkolt 100 milliárdos luxusminisztériuma.

2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld

Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek

A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.