Városlista
2025. június 25, szerda - Vilmos

Hírek

2017. Június 22. 16:10, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

A hőség mellett zivatarok is várhatók a hétvégén

A hőség mellett zivatarok is várhatók a hétvégén

A hőség mellett viharos széllel, többfelé jégesővel kísért heves zivatarokra is készülni kell a hétvégén. A különböző veszélyes időjárási jelenségek miatt péntekre az egész országra figyelmeztetéseket adtak ki.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzése szerint pénteken a több-kevesebb napsütés mellett összességében többfelé várható zápor, zivatar. Heves zivatar a déli órákban főként északkeleten, délután inkább a Dunántúlon és a középső országrész déli tájain lehet. Az északi területeken több helyen viharos széllökésekre lehet számítani. Heves zivatarok környezetében akár viharos szél és jégeső is lehet. Pénteken a "leghidegebb" órákban 15-22 Celsius-fok lehet. Napközben 31-36 fokig melegszik a levegő.

A hőség miatt Nógrád megye kivételével az egész országra, a heves zivatar miatt országszerte figyelmeztetéseket adtak ki. Másodfokú a figyelmeztetés a heves zivatar miatt: Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére, míg a hőség miatt szintén másodfokú figyelmeztetést adtak ki Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Vas, Veszprém és Zala megyére.

Szombaton napsütéses idő várható, csapadék nem valószínű. A legalacsonyabb hőmérséklet 14-20, a legmagasabb hőmérséklet 30-35 fok között alakul.

Vasárnap ismét többfelé valószínű zápor, zivatar. Több helyen megerősödik, zivatarban viharossá fokozódik a szél is. A minimumhőmérséklet 16-22, a maximumhőmérséklet a Dunántúl északi felén 27-30, másutt 31-36 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 25. 10:06, szerda | Belföld

Bejelentkezett az űrből a második magyar űrhajós

Kapu Tibor bejelentkezett a Dragon űrhajó fedélzetéről a kilövést követően, az űrhajós egyebek mellett azt mondta, 15 millió magyar emelte ma idáig.

2025. Június 25. 07:16, szerda | Belföld

Érezhető földrengés volt Győr térségében

Kedden 20 óra 56 perckor 2,5-es magnitúdójú földrengés keletkezett Magyarországon, Győr térségében, 6 kilométeres mélységben

2025. Június 25. 07:13, szerda | Belföld

Orbán Viktor: az Európai Uniót azért hozták létre, hogy békét és fejlődést hozzon a tagállamainak

Az Európai Uniót azért hozták létre, hogy békét és fejlődést hozzon a tagállamainak, igazságtalan elvárni bármelyik tagállamtól, hogy vállalja egy háború kockázatát

2025. Június 24. 12:56, kedd | Belföld

Változás július 1-től: évente 120 napot lehet alkalmi és idénymunkában dolgozni

Havonta átlagosan 300 ezren dolgoznak egyszerűsített foglalkoztatással, őket és munkáltatóikat is érinti a július 1-jei változás.