Hírek
2019. November 28. 07:06, csütörtök |
Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A hevített dohánytermékek is károsak az egészségre
Az úgynevezett hevített dohánytermékek is tartalmazzák azokat a káros anyagokat, amelyeket a normál cigaretta, csak más arányban
- mondta Kovács Gábor, az Egészségügyi Szakmai Kollégium tüdőgyógyászati tagozatának vezetője szerda reggel az M1 csatornán.
A szakember elmondta, a hevített dohánytermékek esetében - ezeket egy speciális eszköz 300-350 fokra melegíti fel, így a dohány nem ég, hanem párolog - a kátránnyal is számolni kell.
Joó Tamás egészségügyi közgazdász, a műsor másik vendége azt mondta, 1990 óta több mint egymillió ember halt meg a dohányzás miatt Magyarországon.
Miközben a fejlett világban - így Magyarországon is - folyamatosan csökken a dohányosok aránya, a fiataloknál meredeken növekszik: 2014-ben a 25 év alattiak 25 százaléka, 2017-ban már 39 százaléka használt valamilyen dohányterméket. Az új típusú dohánytermékek - mint az e-cigaretta és a hevített cigaretta - a fiatalok körében rendkívül gyorsan terjednek - mondta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 14:00, szombat | Életmód
Parajd - Az előző év öt százalékára esett vissza tavaly a turistaforgalom Parajdon
2026. Március 05. 15:00, csütörtök | Életmód
30 százalékkal nőtt a barlangok látogatottsága az elmúlt évtizedben
A 2014-ben elindított Barlangoljunk! kezdeményezés eredményeként 30 százalékkal nőtt a barlangok látogatottsága Magyarországon -
2026. Március 05. 13:00, csütörtök | Életmód
A Wizz Air jövő vasárnapig nem indít járatot Izraelbe, Dubajba, Abu-Dzabiba és Ammánba
Jövő vasárnapig biztosan nem indít járatot a Wizz Air Izraelbe, Dubajba, Abu-Dzabiba és Ammánba sem - közölte a Wizz Air szerdán az MTI-vel.

