Hírek
2016. Június 13. 08:00, hétfő |
Helyi
Forrás: MTI
A héten is többször lehet eső, de melegszik az idő
A héten folytatódik a változékony idő: többször lehet eső, a szél akár viharossá is fokozódhat, de már több napsütés várható, melegszik is a levegő, néhol 35 Celsius-fok is lehet.
Hétfőn erősen felhős vagy borult lesz az ég, több helyen valószínű eső, zápor. Elszórtan - főként az Alföldön és a Nyugat-Dunántúlon - zivatar is kialakulhat, nagyobb mennyiségű csapadék délkeleten hullhat. A legalacsonyabb hőmérséklet 11-17, a legmagasabb hőmérséklet 19-24 fok között valószínű.
Kedden többnyire gyengén felhős, napos időre lehet számítani, legfeljebb néhol fordulhat elő zápor, zivatar. A leghidegebb órákban 11-16 fok lehet. Napközben 22-26 fokig melegszik a levegő.
Szerdán a többórás napsütés mellett ismét több helyen valószínű zápor, zivatar, de estétől kiderül az ég. A minimumhőmérséklet 11-16 fok között valószínű. A nappali maximumok 23-27 fok között alakulnak.
Csütörtökön többnyire napos idő várható, legfeljebb néhol alakulhat ki záporeső, zivatar. A legalacsonyabb hőmérséklet 13-18, a legmagasabb 28-33 fok között alakul.
A napsütés mellett pénteken is lehet helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északon - zápor, zivatar. A leghidegebb órákban 16-22 fok lehet. A nappali maximumok 27-35 fok között alakulnak, északnyugaton valószínű 30 fok alatti érték, a legmelegebb pedig az Alföldön ígérkezik.
Szombaton is napos idő várható. Főként nyugaton és északon lehet zápor, zivatar. A legalacsonyabb hőmérséklet 15-20, a legmagasabb hőmérséklet a Dunántúlon 25-30, keletebbre 30-35 fok között várható.
Vasárnap ismét több helyen valószínű zápor, zivatar. A leghidegebb órákban 15-21 fok lehet. Napközben 24-32 fokig melegszik a levegő, nyugaton valószínű a hűvösebb, keleten, délkeleten a legmelegebb.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 06. 08:51, szombat | Sport
Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat
A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
2025. December 06. 08:50, szombat | Sport
Kós Hubert győzött 100 méteres hátúszásban a US Openen
Kós Hubert nyerte a 100 méteres hátúszás pénteki döntőjét a texasi Austinban zajló US Openen.

