Városlista
2026. április 22, szerda - Csilla

Hírek

2018. Február 10. 12:13, szombat | Életmód
Forrás: mti

A házasság stabilitást ad

A házasság stabilitást ad

A házasság stabilitást és biztonságot ad - mondta Gájer László, az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye érseki titkára szombat reggel az M1 aktuális csatornán.

Az érseki titkár a műsorban emlékeztetett, vasárnap kezdődik a házasság hete; országszerte és a határon túl több mint 300 programmal irányítják rá a figyelmet a házasság, a család fontosságára.

Elmondta azt is, a statisztikák szerint folyamatosan nő a házasságkötések száma Magyarországon, ugyanakkor sok kapcsolat tönkremegy. A házasság hete programsorozat alatt a rosszul sikerült hazaságokkal is foglalkozni kell - fűzte hozzá.

"A lelki gondozásnak, a házaspárokkal való foglalkozásnak van egy olyan vetülete is, hogy tovább kell azokat segítenünk, akik megbicsaklottak" - fogalmazott Gájer László.

Címkék: házasság

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 21. 16:00, kedd | Életmód

MME: ne vigyük haza a madárfiókákat!

A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ezért ne vigyük haza őket - hívja fel a lakosság figyelmét a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).

2026. Április 19. 14:00, vasárnap | Életmód

Meteorológia: a pénteki volt az év eddigi legmelegebb napja

Pénteken volt az év eddigi legmelegebb napja - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.

2026. Április 17. 16:00, péntek | Életmód

Sziget - Skrillex lesz a zárónap fő fellépője

Skrillex lesz az idei Sziget fesztivál zárónapjának fő fellépője. Az elektronikus zenei színtér meghatározó előadója, az amerikai dj-producer augusztus 15-én ad műsort a rendezvényen - közölte Vető Viktória sajtófőnök csütörtökö