Hírek
2020. Október 28. 09:51, szerda |
Helyi
Forrás: www.logiscool.hu
A győri Logiscool Mosonmagyaróváron is segíti a digitális oktatást
Az idei iskolaév sok kihívást hoz a tanárok és a diákok számára egyaránt. A győri Logiscool programozó iskola ingyenesen elérhető edukációs programját azért hozta létre, hogy ebben a nehéz helyzetben támogatást nyújtson.
Az elmúlt hónapok zaklatott időszakának köszönhetően a gyerekek jó része még több időt tölt az interneten, mint azelőtt. A világháló egy igazi aranybánya, ha a fiatal önmagát szeretné fejleszteni. A sok pozitívum mellett azonban számos veszélyt is rejt. A győri Logiscool délután és hétvégente saját kurzusain tanítja programozni a diákokat, de délelőttönként általános iskolákban tart ingyenes (akár online is elérhető) előadásokat gyerekeknek, többek között a biztonságos internethasználatról. Az érdekes, interaktív órák célja, hogy a diákok képesek legyenek felismerni, ha veszélyes vagy kockázatos helyzetbe kerülnek, és merjenek segítséget kérni. A téma kapcsán szóba kerülnek a csalások és vírusok, jelszavak és személyes adatok védelme, az online kommunikáció sajátosságai és a tartalommegosztás veszélyei.
A rendhagyó „osztályfőnöki órák” Győrben és környékén, Pannonhalmán és környékén, illetve Mosonmagyaróváron és környékén érhetők el. Az óra online is megtartható, így a karanténban otthon lévő gyerekeket is be tudják vonni. Az ingyenes előadást az iskolák, tanárok vagy akár diákok szülei is kérhetik a győri Logiscoolnál.
További információ:
https://www.logiscool.com/hu/school/gyor
https://www.logiscool.com/hu/schoolservices
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:38, péntek | Bulvár
37 milliárdos faluépítésbe kezd a magyar kormány Azerbajdzsánban
2025. December 05. 07:37, péntek | Sport
Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt
A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.
2025. December 05. 07:36, péntek | Életmód
A mecseki Zengőn álló építmény lett az Év kilátója 2025-ben
A magyar turisták szavazatai alapján dőlt el, hogy a Mecsek-hegység legmagasabb hegyén álló, az arról elnevezett építmény lett az Év kilátója pályázat győztese
2025. December 05. 07:35, péntek | Külföld
Donald Trump nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin moszkvai találkozóját
Donald Trump amerikai elnök nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Moszkvában tartott találkozóját.

