Városlista
2026. február 2, hétfő - Karolina

Hírek

2011. Július 15. 07:41, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

A gyíkoknak jó a problémamegoldó képességük

A gyíkoknak jó a problémamegoldó képességük

A tudósokat is meglepte az, hogy milyen fejlett problémamegoldó képességgel rendelkeznek a gyíkok.

A kísérletek során az Anolis evermanni nevű trópusi gyíkot vizsgálták, amelyeknek kör alakú lemezek színét kellett felismerniük ahhoz, hogy hozzájuthassanak az alattuk elhelyezett 'jutalomfalatokhoz', vagyis apró férgekhez. A gyíkok pedig nagyon hamar rájöttek a feladat megoldására - írja a Biology Letters.

A tudósok elmondták: már az is meglepte őket, hogy a hüllők rájöttek arra, hogy a lemezek alatt táplálék rejtőzhet, sőt arra is, hogy hogyan mozdítsák el a lemezeket ahhoz, hogy hozzájussanak a férgekhez. Ami azonban igazán érdekes volt, hogy egy kék és egy kék-sárga lemez közül mindig ki tudták választani a kéket, amely alá a tudósok a jutalmat helyezték.

Az eredmények a szakértők szerint arra utalnak, hogy a hüllők valójában sokkal értelmesebbek és intelligensebbek, mint azt eddig gondolták. Képességeiket a tudósok további kísérletek során tesztelik majd.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: tudós

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 02. 14:00, hétfő | Belföld

MTÜ-elnök: tavaly történelmet írt a magyar turizmus

2026. Február 02. 12:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Mintegy 170 párt indulhat az áprilisi választáson

Mintegy 170 párt indulhat az április 12-ei országgyűlési képviselő-választáson az Országos Bírósági Hivatal (OBH) közlése szerint. Négy évvel ezelőtt 267 bejegyzett párt indulhatott.

2026. Február 02. 07:26, hétfő | Belföld

Ma indul az Otthoni Energiatároló Program

Hétfőn 10 órakor elindul az Otthoni Energiatároló Program pályázati szakasza, a jelentkezők 2,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak korszerű akkumulátor telepítéséhez

2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld

Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk

Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.