Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2023. Március 14. 13:55, kedd | Belföld
Forrás: Idokep.hu

70-80 km/órás széllökések lehetnek nemzeti ünnepünkön

70-80 km/órás széllökések lehetnek nemzeti ünnepünkön

A legnagyobb szélre a Dunántúlon és északkeleten kell számítani, de a szombatihoz hasonló erejű szélvihar nem várható.

Hidegfront veti vissza több fokkal a hőmérsékletet nemzeti ünnepünkre, a maximumok jó 10-12 fokkal alacsonyabban alakulnak, mint ma - írja az Időkép.hu.

A hullámzó hidegfront átvonulását sokfelé kíséri eső, zápor, holnap pedig az Északi-középhegységben, délután pedig a Tiszántúlon is havas eső, havazás válthatja az esőt, de megmaradó hó inkább csak az északi hegyekben valószínű. Napközben a Dunántúlon már nem várható csapadék, délután nyugat felől megkezdődik a felhőzet felszakadozása.

A front legkellemetlenebb velejárója ezúttal is az erős, viharos szél lesz. Az északira-északnyugatira forduló szél ugyanis országszerte feltámad, főként a Dunántúlon és északkeleten többfelé viharossá fokozódik, 70-80 km/órás lökések is lehetnek.

Fotó: Pixabay

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld

Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág

A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben

2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld

Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is

Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa

2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld

V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él

\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -