2024. április 26, péntek - Ervin

2016. November 07. 08:00, hétfő | Helyi sport
Forrás: MKCSE

Jó kezdés után hatgólos vereség

Az első fordulóból elhalasztott mérkőzés várt a Mosonmagyaróvári Kézilabda Clubra november első hétvégéjén.

Az MKC szempontjából remekül indult a találkozó, Kiss és Hajtai góljaival, valamint Lakatos büntetőjével negyed óra után kettővel vezetett a vendég csapat. Az álom és a vezetés azonban nem sokáig tartott, a fehérváriak Pelczéder két találatával egyenlítettek, majd a vezetést is átvették. A félidőre már négygólos fórt dolgoztak ki a hazaiak, 10-6.

A szünet utáni percekben ezt ez előnyt gyorsan meg is duplázta a fehérvári csapat, így a 35. minutumban már 14-6-ot mutatott az eredményjelző. A folytatás is hasonlóra sikerült, igaz azért már az MKC-s hölgyek is betaláltak a kapuba. Gerháth, Hajtai sőt még Stojak is faragott a hátrányból, ám a magabiztos hazai vezetés sajnos nem forgott veszélyben. Végül 23-17-re maradtak alul a mosonmagyaróváriak a Fehérvárral szemben.

Varga József az MKC vezetőedzője: Hiába sikerült kialakítanunk több helyzetet is, a befejezés rendre pontatlan volt, ez pedig el is döntötte a mérkőzést.

NB I. 1. forduló

Alba Fehérvár KC - Mosonmagyaróvári Kézilabda Club 23–17 (10–6)

Mosonszolnok, 600 néző

Jv.: Felhő, Öcsi

Fehérvár: Herr. – Hajduch 2, Gjorgjijevska, Tilinger 2, Piedade, Mendy 4, Pelczéder 3. Csere: Sipeki (kapus), Bandelier 4, Lavko 5 (1), Májer 1, Kazai 2, Boldizsár, Ishitate. Vezetőedző: Deli Rita

MKC: Szemerey – Katona, Dombi 1, Csala 1, Gyimesi, Bouti 2, Hajtai 5 (2). Csere: Stojak 1 (kapus), Kiss 2, Lakatos 1 (1), Gerháth 3, Bardi, Töpfner 1. Vezetőedző: Varga József

Kiállítások: 4 perc, ill. 4 perc

Hétméteresek: 1/1, ill. 5/3

Folytatás november 11-én 18 órától újra idegenben, az MTK otthonában.

2024. Április 26. 16:18, péntek | Sport

Kovács Ádám vezeti a Histo Cup-ban az éves bajnokságot!

Beszélgetés a Formula autók világába nemrég csöppent Kovács Ádámmal.

2024. Április 26. 15:19, péntek | Sport

Valencia után Gender Tamás Junior ismét pályára hajt az Európa-bajnokság második fordulójában, amelynek ezúttal a franciaországi Val

A spanyol szezonnyitó nehézségei után nagy reményekkel vág neki a folytatásnak a fiatal feltörekvő tehetség,

2024. Április 26. 13:53, péntek | Életmód

A munkabér az elsődleges munkahelyválasztási szempont Magyarországon

A munkahelyválasztásnál a magyar munkavállalók számára 2024-ben is a vonzó munkabér és juttatási csomag az elsődleges, ezt követi a munkahelyi légkör és a munkaadó pénzügyi stabilitása, ahol nem kell tartani a leépítéstől

2024. Április 26. 13:52, péntek | Belföld

Folytatja a terjeszkedést az OTP

Az OTP Bank tavaly minden korábbi eredményét felülmúlta, a megkezdett építkezést és terjeszkedést a következő években is folytatja - mondta pénteken Budapesten, a társaság éves közgyűlésén az OTP Bank elnök-vezérigazgatója.